TET PROJE PAZARI

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliğince 2012 yılından itibaren her yıl düzenlenen TET Ar-Ge Proje Pazarı Elektrik, Elektronik ve Bilişim sektörlerinde yüksek katma değerli üretim yapılabilmesi, ihracatın sürdürülebilir kılınması ve Üniversite – Sanayi İşbirliği kültürünün yaygınlaştırılmasını amaçlamaktadır.

“Proje Baharı” olarak da adlandırılan etkinlikte ön elemeyi geçen projeler mentör desteklerinden faydalanmakta, yatırımcılar, üniversiteler, teknoparklar, iş adamları ve sanayiciler gibi girişimcilik ekosisteminin farklı paydaşları ile bir araya gelme imkânını bulmaktadırlar. Danışma Kurulunda alanının önde gelen isim ve firmalarının yer aldığı Proje Pazarı’nda her kategoride ilk 3’e giren projelere para ödülü de verilmektedir.

Etkinliğin 6.sı 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde Smart Future Expo Zirvesi ve Fuarı ile eş zamanlı olarak düzenlenecektir. Bahse konu etkinlikte Akıllı Şehirler teması altında,

Akıllı Enerji

Akıllı Binalar ve Çevre

Akıllı Ulaşım ve Araçlar

Akıllı Sağlık ve Medikal

Diğer Akıllı Uygulamalar (Alışveriş ve Tüketim, Eğitim, Güvenlik, iletişim, Sosyal Sorumluluk ve Spor, Üretim, Verimlilik vb) olmak üzere 5 kategoride proje başvuruları alınacaktır.

Ayrıca etkinlik kapsamında Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin kuluçka merkezleri tarafından uygun görülen projeler kuluçka programına kabul edileceklerdir.

Daha fazla bilgi: http://www.tetprojepazari.org

Bizi Takip Edin!

Sosyal Medyada anlık güncellemeleri görüntüleyebilirsiniz