AR-GE PROJE PAZARI

Smart Future Expo Türkiye Teknoloji Haftası’nın ‘Üreterek Daha Güçlüyüz’ temasını destekleyecek önemli bir etkinliği de genç beyinlerin teknoloji fikirleri ve projelerini iş dünyasına tanıtmayı amaçlayan Ar-Ge Proje Pazarı. Türkiye’nin önemli üniversitelerinin teknoloji geliştirme bölgelerinde üretilen ve aynı zamanda akademik Ar-Ge projelerinin de sergileneceği, uluslararası pazara tanıtılacağı bu bölümde yüksek teknoloji geliştirilmesine destek verileceği gibi aynı zamanda beyin göçünün de önüne geçilmesi hedefleniyor.

Ar-Ge Proje Pazarı’nda aynı zamanda Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (TET), yüksek katma değerli üretimi ve ihracatı teşvik etmek amacıyla düzenlediği “TET Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliği de yer alacak. Üniversite-sanayi işbirliğinin gerçekleşmesinde önemli bir adım niteliğinde olan bu etkinlik elektrik, elektronik, bilişim gibi alanlarda katma değerli projelerin geliştirilmesini ve geliştirilmesinin teşvik edilmesini sağlıyor.

Bu etkinlikte Ar-Ge projesi yapmak isteyen sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, Ar-Ge kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirerek aralarındaki iletişimi artırmak suretiyle, Ar-Ge destek programlarına başvurulmasına destek olmak, iş dünyasının ihtiyaçlarıyla buluşmaya katkı sağlayacak ortak proje önerileri oluşturuluyor.

“TET Ar-Ge Proje Pazarı’na başvuran ve yarışan projeler kurum tarafından değerlendirilerek parasal yardım, tanıtım ve pazara sunma şeklinde destekler alacak.

Bizi Takip Edin!

Sosyal Medyada anlık güncellemeleri görüntüleyebilirsiniz