AR-GE PROJE PAZARI

Smart Future Expo Türkiye Teknoloji Haftası’nın ‘Üreterek Daha Güçlüyüz’ temasını destekleyecek önemli bir etkinliği de genç beyinlerin teknoloji fikirleri ve projelerini iş dünyasına tanıtmayı amaçlayan Ar-Ge Proje Pazarı. Türkiye’nin önemli üniversitelerinin teknoloji geliştirme bölgelerinde üretilen ve aynı zamanda akademik Ar-Ge projelerinin de sergileneceği, uluslararası pazara tanıtılacağı bu bölümde yüksek teknoloji geliştirilmesine destek verileceği gibi aynı zamanda beyin göçünün de önüne geçilmesi hedefleniyor.

Ar-Ge Proje Pazarı’nda aynı zamanda Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (TET), yüksek katma değerli üretimi ve ihracatı teşvik etmek amacıyla düzenlediği “TET Ar-Ge Proje Pazarı” etkinliği de yer alacak. Üniversite-sanayi işbirliğinin gerçekleşmesinde önemli bir adım niteliğinde olan bu etkinlik elektrik, elektronik, bilişim gibi alanlarda katma değerli projelerin geliştirilmesini ve geliştirilmesinin teşvik edilmesini sağlıyor.

Bu etkinlikte Ar-Ge projesi yapmak isteyen sanayi kuruluşlarının temsilcileri, üniversiteler, Ar-Ge kuruluşları ve teknopark çalışanları ile araştırmacıları bir araya getirerek aralarındaki iletişimi artırmak suretiyle, Ar-Ge destek programlarına başvurulmasına destek olmak, iş dünyasının ihtiyaçlarıyla buluşmaya katkı sağlayacak ortak proje önerileri oluşturuluyor.

“TET Ar-Ge Proje Pazarı’na başvuran ve yarışan projeler kurum tarafından değerlendirilerek parasal yardım, tanıtım ve pazara sunma şeklinde destekler alacak.

Bizi Takip Edin!

Sosyal Medyada anlık güncellemeleri görüntüleyebilirsiniz

Bizi Takip Edin!

Sosyal Medyada anlık güncellemeleri görüntüleyebilirsiniz