SMART FUTURE EXPO

2018 PROGRAMI

14 Kasım Çarşamba

08.00-09.15

Kayıt

09.15-09:30

Hoşgeldiniz Konuşmaları

10.30-11:30

AÇILIŞ KONUŞMALARI

Hasan Ali Cesur - Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Genel Başkanı
Ahmet Özer - İTO, İstanbul Ticaret Odası, Yönetim Kurulu Üyesi
Dr. Nureddin Nebati - T.C. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı
Fatih Dönmez – T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı *
Mustafa Varank – T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı*
Recep Tayyip Erdoğan - T.C. Cumhurbaşkanı*

Fuar Açılışı ve Royal Tur

Fatma Şahin – Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı
Adnan Dalgakıran – MAKFED, Başkan & ISO Başkan Vekili


* Teşrifleri halinde
11.30-12.30

Öğle arası

12.30-14.00

KEYNOTE KONUŞMALAR

YAPAY ZEKA DESTEKLİ YAZILIM ROBOTLARIYLA DEĞİŞEN İŞ HAYATI
Tansu Yeğen – UiPath Türkiye, Genel Müdür

ENDÜSTRİYEL SİBER GÜVENLİK
Samuel Linares – Accenture Avrupa ve Latin Amerika, Enerji, Kamu Hizmetleri, Kimyasal ve Doğal Kaynaklar Direktörü & ICS Güvenlik Lideri & Prof. at IE School of Human Sciences and Technology

HAVACILIKTA YERLİ ÜRETİM VE SERTİFİKASYON
Suat Sağıroğlu - TSI Uçak Koltuk Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdür

İNSANSIZ ARAÇLAR VE DİJİTAL ALTYAPILAR
Prof. Dr. Şahin Albayrak - Berlin Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve İletişim Fakültesi, Öğretim Üyesi
14.00-14.10

Ara

14.10-14.20

YENİ TAKIM ARKADAŞIM İLE SÖYLEŞİ; Sosyal Robot mu?

Murat Erdör – Me Consultancy, Kurucu
Talar Süslü - Danışman

KONUK :
Nely – Sosyal ROBOT
14.20 - 14.35

GELECEĞİN DÜNYASI İÇİN AKILLI ŞEHİR VİZYONU OLUŞTURMAK

Ersin İnankul - İstanbul Havalimanı, CIO & İGA Bilişim, Genel Müdür
14.35-14.45

Ara

14.45 – 15.30Salon 1

OTURUM: TÜRK SANAYİNDE DİJİTAL DÖNÜŞÜM

Oturum Başkanı:
Doç. Dr. Dilek KURT – İstanbul Gedik Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı

Konuklar:
Alper Başer – Siemens PL, Türkiye Kanal Müdürü
Muharrem Gezer – Trovarit Türkiye, Genel Müdür
Mesut Şen – Netaş, İş Geliştirme Direktörü
15.30- 15.45

Ara

15.45- 16.45Salon 1

ÖZEL BÖLÜM: DİJİTALLEŞEN FABRİKALAR

Açılış Konuşması:
IoT‘un AKILLI ÜRETİMDEKİ ROLÜ VE ÖNEMİ
Dr. Bilgehan Baykal – PTC, Türkiye Yunanistan Ortadoğu ve Afrika, Genel Müdür

Panel:
AKILLI FABRİKALAR
Panel Başkanı: Dr. Bilgehan Baykal – PTC, Türkiye Yunanistan Ortadoğu ve Afrika, Genel Müdür

Konuklar:
Tolga Yanaşık – Dijitalis Yazılım ve Danışmanlık, CEO
Ateş Sungur - Executive Partners, Kurucu
Adem Kayar – MCS Factory Digitalization, Kurucu ve Genel Müdür
Arda Karaçelebi – EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Yardımcı Ortak, Tedarik Zinciri ve Operasyonlar Lideri
16.45-17.00

Ara

17.00-18.00Salon 1

SANAYİDE DEĞİŞEN ENERJİ TALEPLERİ

Sohbet:
Emin Emrah Danış - GER Partners, Araştırma ve Strateji Direktörü
Doğan Sönmez - Energy Pool Türkiye, Satış Müdürü

Panel :
SANAYİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE ENERJİDE DÖNÜŞÜM
Konuklar:
Osman Kipoğlu – Enervis Enerji Servis A.Ş, Genel Müdür
Serkan Sarıçoban - Çolakoğlu Grup, Enerji Yöneticisi
Mehmet Hürbaş– Engie Operasyon ve Bakım Hizmetleri, Ticari Müdür
Nadim Ekiz - Yeni Anadolu Madencilik ve Teknolojileri, Genel Müdür

15 KASIM 2018, PERŞEMBE

09.30-10.00Salon 1

AÇILIŞ KONUŞMASI

Sunum: DÖNÜŞEN SANAYİ VE EĞİTİM POLİTİKALARI
Batuhan Aydagül - Eğitim Reformu Girişimi, Direktör
10.00-10.15Salon 1

SUNUM: SANAYİNİN VE DÖNÜŞÜMÜNÜN GELECEĞİMİZE ETKİLERİ

Kozan Demircan - Dijital Dönüşüm Lideri & Bilgi ve Kültür Üniversitesi, Akademisyen
10.15-11.15Salon 1

Panel: DİJİTAL DÖNÜŞÜM VE YAPAY ZEKA İLE ÜRETİMDE AKILLI VE ENTEGRE YÖNETİM

Panel Başkanı :
Kozan Demircan - Dijital Dönüşüm Lideri & Bilgi ve Kültür Üniversitesi, Akademisyen

Konuklar :
Vedat Yıldız - İGA Havalimanları, Havalimanı Sistemleri Müdürü
Serap Topaç – Etiya Dijital, Başkan
Fahrettin Oylum - Teknopalas Yüksek Teknoloji A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi
Aslıhan Güreşçier – Alibaba, Cloud Yönetici Ortağı & Libertas Global Kurucu & Danışman
11.15-11.30

Ara

11.30-12.00Salon 1

SUNUM: GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ İLE ENDÜSTRİYEL VERİMLİLİK

Kadir Demircioğlu - Thread In Motion, CEO
12.00-12.45Salon 1

Oturum: YAPAY ZEKA İŞİMİZİ NASIL DEĞİŞTİRİYOR?

Oturum Başkanı : Murat Yıldız – Dünya Gazetesi

Konuklar :
Şevket Süreyya Çelikkanat - Boyner Büyük Mağazacılık, Bilgi Sistemleri ve Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı
Erdem Karabostan - Anadolu Sigorta, Proje ve Değişim Yönetimi Müdürü
Ahmet Tosunoğlu- Türkiye Bilişim Derneği Genel Merkez, Yönetim Kurulu Üyesi
12.45-13.45

Öğle Arası

13.45-14.15Salon 1

SOHBET : E-TİCARET’ten E-İHRACAT‘a: BUGÜNÜ – YARINI

14.15- 14.30Salon 1

SUNUM: YENİ ÜRETİM ÇAĞININ MAKİNALARDAN BEKLENTİLERİ

Özgür Aslan - BrandIT IoT Technology, Kurucu
14.30-15.30Salon 1

SANAYİ VE TEKNOLOJİ ALANLARINDA MARKALAŞMA ; MARKALARIN GELECEĞİ

Sunum :
Nüzhet Algüneş – TBWA ISTANBUL, CMO

Sohbet:
Nüzhet Algüneş – TBWA ISTANBUL, CMO
Bahadır Kuru – Veloxity, CEO
15.30-15.45

Ara

15.45- 17:00Salon 1

ÖZEL BÖLÜM : GELECEĞE HAZIRLIK

Sohbet :
YENİLENEBİLİR ENERJİ SİSTEMLERİ

Sohbet Yöneticisi :
Bülent Şen - Mimar ve Mühendisler Grubu, Genel Başkan Yardımcısı & İTO Enerji Komitesi Bşk. Yrd.
Konuk: M.Gökalp Özkök – Engie Türkiye, Dağıtım Grup Başkanı

Panel:
ENERJİNİN GELECEĞİ;
Enerjide e-ticaret / Blockchain / IoT Teknolojileri / Akıllı Elektrikli Araçlar / Elektrik Altyapısında Değişim

Panel Başkanı :
Bülent Şen - Mimar ve Mühendisler Grubu, Genel Başkan Yardımcısı & İTO Enerji Komitesi Bşk. Yrd.

Konuklar:
Oğuz Can – T.C. Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Bakan Danışmanı
Emin Emrah Danış - GER Partners, Araştırma ve Strateji Direktörü
Argun Karaçay – Pure Energy, Yönetici Ortak
17.00-17.15

Ara

17.15 -18:00Salon 1

ORTAK KAPANIŞ: TÜRK SANAYİSİNDE DÖNÜŞÜM STRATEJİSİ

Oturum Başkanı:
Ekrem Özcan –TOSB,Taysad Organize Sanayi Bölgesi, İnovasyon Merkezi Koordinatörü

Konuklar:
Eyüp Cevlek - Eurosis Consulting, Kıdemli Yönetici
M. Nevzat Ataklı – Trio Mobil, Yönetim Kurulu Başkanı
Ali Rıza Babaoğlan - Grow In EMEA & Melek Yatırımcı
Ali Tamer Ünal – Boğaziçi Üniversitesi, Öğretim Üyesi

14 Kasım Çarşamba

08.00-09.15

Kayıt

09.15-09:30

Hoşgeldiniz Konuşmaları

10.30-11:30

AÇILIŞ KONUŞMALARI

Hasan Ali Cesur - Anadolu Aslanları İşadamları Derneği Genel Başkanı
Ahmet Özer - İTO, İstanbul Ticaret Odası, Yönetim Kurulu Üyesi
Dr. Nureddin Nebati - T.C. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı
Fatih Dönmez – T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı *
Mustafa Varank – T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı*
Recep Tayyip Erdoğan - T.C. Cumhurbaşkanı*

Fuar Açılışı ve Royal Tur

Fatma Şahin – Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı
Adnan Dalgakıran – MAKFED, Başkan & ISO Başkan Vekili


* Teşrifleri halinde
11.30-12.30

Öğle arası

12.30-14.00

KEYNOTE KONUŞMALAR

YAPAY ZEKA DESTEKLİ YAZILIM ROBOTLARIYLA DEĞİŞEN İŞ HAYATI
Tansu Yeğen – UiPath Türkiye, Genel Müdür

ENDÜSTRİYEL SİBER GÜVENLİK
Samuel Linares – Accenture Avrupa ve Latin Amerika, Enerji, Kamu Hizmetleri, Kimyasal ve Doğal Kaynaklar Direktörü & ICS Güvenlik Lideri & Prof. at IE School of Human Sciences and Technology

HAVACILIKTA YERLİ ÜRETİM VE SERTİFİKASYON
Suat Sağıroğlu - TSI Uçak Koltuk Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdür

İNSANSIZ ARAÇLAR VE DİJİTAL ALTYAPILAR
Prof. Dr. Şahin Albayrak - Berlin Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve İletişim Fakültesi, Öğretim Üyesi
14.00-14.10

Ara

14.10-14.20

YENİ TAKIM ARKADAŞIM İLE SÖYLEŞİ; Sosyal Robot mu?

Murat Erdör – Me Consultancy, Kurucu
Talar Süslü - Danışman

KONUK :
Nely – Sosyal ROBOT
14.20 - 14.35

GELECEĞİN DÜNYASI İÇİN AKILLI ŞEHİR VİZYONU OLUŞTURMAK

Ersin İnankul - İstanbul Havalimanı, CIO & İGA Bilişim, Genel Müdür
14.35-14.45

Ara

14.45 - 15.20Salon 2

PANEL: SANAYİ’DE YERLİ MİLLİ ÜRETİM

Panel Başkanı : Zühtü Bakır – MAKFED, Genel Sekreter

Konuklar :
Yaşar Burak Savak - Vestel, IoT, Bulut ve Otomotiv Başkan Vekili
İsa Tecim – Volkan İtfaiye, Yönetim Kurulu Başkanı
15.20 - 15.30Salon 2

SUNUM : YAYINCILIĞIN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ

Murat Yıldız – Dünya Gazetesi
15.30 -15.45

Ara

15.45 -16.00Salon 2

SUNUM : SİBER GÜVENLİK PARADİGMALARNI DEĞİŞTİREN YENİLİKLER

Mustafa Dayıoğlu – TÜBİTAK BİLGEM Siber Güvenlik Enstitüsü Müdürü
16.00- 16.45Salon 2

ÖZEL BÖLÜM : AKILLI ÜRETİMDE OSB’LERİN VE KOBİ’LERİN DÖNÜŞÜMÜ; SANAYİNİN DÖNÜŞÜMÜNDE YERLİ ÇÖZÜMLERİN ÖNEMİ

Açılış Konuşması : Dr. Hüseyin Halıcı – ENOSAD, Başkan

Panel Başkanı : Dr. Hüseyin Halıcı – ENOSAD, Başkan
Konuklar :
Aylin Özden – Doruk Otomasyon, Uluslararası Genişlemeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi
Yavuz Çopur – PILZ, Genel Müdür - ENOSAD Başkan Yardımcısı
Haluk Özcan – ROBO Otomasyon, Genel Müdür
16.45-17.00

Ara

17.00-18.00Salon 2

OTURUM: GELİŞEN YENİ TEKNOLOJİLER: ENDÜSTRİ, SANAYİ, AR-GE VE EKONOMİYE ETKİLERİ

Oturum Başkanı : Şenol Vatansever – Bilişim Grubu ve Bilişimciler, Başkan

Konuklar :
İbrahim Elbaşı – İTO, Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, Direktör
Av. Arb. Murat Keçeciler - Keçeciler & Ortaklar Hukuk Bürosu, Kurucu Ortak
Dr. Mücahit Gündebahar - Kuveyt Türk Katılım Bankası, CIO
Hasan Laçin – Albaraka Türk, BT strateji ve Yönetişim Müdürü
Tamer Çelik - ASKON, Elektronik, Enerji ve Bilişim Sektörü Başkanı

15 KASIM 2018, PERŞEMBE

09.30-10.00Salon 2

Sunum : Akıllı Şehirler, Yeni Teknolojiler

Akif Ekin - Ekin Teknoloji, Yönetim Kurulu Başkanı
10.00-10.15Salon 2

SUNUM: AKILLI ŞEHİRLERDE ENTEGRE GÜVENLİ YAŞAM

Emrah Bayarçelik- İGA Havalimanı, IT Altyapı ve Güvenlik Grup Müdürü
10.15-10.30Salon 2

SUNUM: AKILLI ŞEHİRLERDE BİR DÖNÜŞÜM HİKAYESİ

Berrin Benli - NOVUSENS İnovasyon ve Girişimcilik, Kurucu
10.30-11.15Salon 2

Sohbet: AKILLI ŞEHİRLERDE, SANAYİDE VE ÜRETİMDE ENERJİ YÖNETİMİ VE VERİMLİLİĞİ

Oturum Başkanı :
Mehmet Levent Meriç – DvM Technology, Başkan

Konuklar :
Nejat Ege – ABB, Ülke Satış Müdürü, ENOSAD Üyesi
Hasan Basri Kayakıran – EMF MOTOR, Yönetim Kurulu Başkanı, ENOSAD Başkan Yrd.
Özlem Bablak Ergun – Tümosan, Ürün Teknik Yönetimi Müdürü
11.15-11.30

Ara

11.30-11.40Salon 2

SUNUM: ALTERNATİF FİNANSMAN YÖNTEMİ: KİTLESEL FONLAMA

Ebru Elmas Gürses – Fongogo A.Ş. Ortak
11.40-13.00Salon 2

Oturum: TEKNOLOJİK DÖNÜŞÜM VE DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK

Oturum Başkanları :
İsmail Haznedar - Gain Global, Başkan
Ömer Ekinci – Desnet & Star Gazetesi Yazarı

Konuklar :
Ali Çebi – AC Ventures, Yönetici Ortak & Fongogo A.Ş. Kurucu
Hande Enes - Engin Group Consorcium, Yönetim Kurulu Üyesi
Hakan Metin Akgün – Proline Bilişim Ventures, Başkan
Mustafa Kopuk – Tarvenn, CEO
13.00 – 13.45

Öğle Arası

13.45 – 14.30Salon 2

Panel : YENİLİKÇİ GİRİŞİMLER

Panel Başkanı :
Dr. Sertaç Doğanay - Teknoloji İletişimcisi, Akademisyen

Konuklar :
Ender Yeniömür – Serdoo, Product Marketing Manager
Dr. Bora Mocan, AdresGezgini Yönetim Kurulu Başkanı
Burhan Koca – Empatik HR, Kurucu
14.30-14.45Salon 2

SUNUM: İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİKTE YENİ EĞİLİM: Nesnelerin İnterneti

Prof. Dr. Ali Beba - Beba Innovation and Entrepreneurship Foundation (Beba İnovasyon ve Girişimcilik Vakfı), New York, ABD
14.45-15.30Salon 2

Panel: GİRİŞİMCİLİK VE STARTUP’LARIN TİCARİLEŞMESİ – TET PANELİ

Oturum Başkanı :
Prof. Dr. Melih Bulu - İstinye Üniversitesi Rektörü,

Konuklar :
Serdar Gürbüz - T3 Girişimcilik Merkezi, Türkiye Teknoloji Takımı Mütevelli Heyeti Üyesi
Mehmet Aslan – TEYTEB, Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı, Başkan
Cenk Bayrakdar - Revo Capital, Ülke Direktörü
Özerk Şener - Zemin İstanbul, Zemin İstanbul Danışmanı
15.30-15.45

Ara

15.45-17:00Salon 2

OTURUM : AKILLI ŞEHİRLER ; Nesnelerin İnterneti, Etik Yenilikçi Teknolojiler


Oturum Başkanı: Hakan Metin Akgün – Proline Ventures, Direktör

Konuklar :
Cem Vedat Işık – Intel Nesnelerin İnterneti Grubu, Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Teknik Direktörü
Faik Berk Güler – Nelyrobot, Genel Müdür
Mustafa Şahin – Innova Bilişim, Gelişen Çözümler Ürün Yönetimi Grup Müdürü
Mehmet Gülez – EY Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Bölümü, İş Geliştirme ve İnovasyon Lideri
17.00-17.15Salon 2

Ara

17.15 -18.00Salon 1

ORTAK KAPANIŞ: TÜRK SANAYİSİNDE DÖNÜŞÜM STRATEJİSİ (Ana Salon)

Oturum Başkanı:
Ekrem Özcan –TOSB,Taysad Organize Sanayi Bölgesi, İnovasyon Merkezi Koordinatörü

Konuklar:
Eyüp Cevlek - Eurosis Consulting, Kıdemli Yönetici
M. Nevzat Ataklı – Trio Mobil, Yönetim Kurulu Başkanı
Ali Rıza Babaoğlan – Grow in EMEA & Melek Yatırımcı
Ali Tamer Ünal – Boğaziçi Üniversitesi, Öğretim Üyesi

Bizi Takip Edin!

Sosyal Medyada anlık güncellemeleri görüntüleyebilirsiniz